Technické kurzy

 

Technický potápěč - v tomto kurzu se naučíte používat technickou výstroj a tím si zvětšíte možnosti vašeho potápění. Naši instruktoři vás naučí potápět se s výstrojí obsahující dvě lahve, přídavnou láhev s EAN 50 pro dekompresi a také si poradit s nástrahami, které vás mohou potkat při tomto typu potápění.  

Potápění pod ledem – vyžaduje velké zkušenosti, protože se budete pohybovat ve velkém prostoru bez možnosti přímého výstupu na hladinu. Tyto podmínky řadí potápění pod ledem mezi technické potápění, protože vyžaduje technickou výstroj a zkušenosti. Naši instruktoři vás naučí bezpečně se potápět jak na úvazku spojeni s návodčím, tak na lanku reelu, které si sami vedete po cestě pod ledem.

Potápění v jeskyních – v tomto kurzu se zdokonalíte nad rámec potápění pod ledem, protože se navíc budete pohybovat ve stísněných prostorách. Navíc nebezpečí zakalení vody je téměř jisté. Naučíte se v tomto prostoru efektivně pohybovat, a to mnohdy i bez možnosti vidění, kde bude vodící lanko jediným spojením se světem. Naši instruktoři vás naučí řešit spoustu situací, které vás při tomto typu potápění mohou potkat.

Technický vrakový potápěč – je potápěč, který prozkoumává vnitřky vraků a hledá některé artefakty nebo důkazy o původu vraků. Nebo jenom mapuje a dokumentuje prostory uvnitř vraků.  Tento kurz seznamuje zájemce s tím, jak se pohybovat ve vnitřních prostorách, jak plánovat tyto ponory, jak funguje podpůrný tým, co dýchat a mnoho dalšího co budete při tomto potápění potřebovat znát. Naši instruktoři vás naučí všem praktikám, které budete potřebovat během tohoto kurzu.

Normoxic Trimix potápěč a Dekompresní procedury - Tento technický kurz vám umožní vykonávat ponory bez velkého zatížení vašeho organizmu dusíkem v dekompresním režimu za použití dvou dekompresních plynů. V tomto kurzu se naučíte nahrazovat dusík héliem a posouvat tak hloubku bezpečného potápění. Naučíte se nejenom plánovat hloubkové ponory, ale také určovat jaké směsi plynů použít a jak řešit případné problémy, které se mohou při hloubkových ponorech vyskytnout. Naši techničtí instruktoři vás naučí výpočty a praktiky, které pro tyto ponory budete potřebovat a při zkušebních ponorech vás naučí všechny důležité postupy a kontroly před a během ponoru.