Specializace - Specializační kurzy

 

Suchý oblek – Kurz potápění v suchém obleku ocení především potápěči v našich zeměpisných šířkách, jelikož je u nás téměř půl roku zima. Někteří potápěči se u nás již vůbec nepotápí bez suchého obleku, a to ani v létě, kdy je teplota vody pod 10-ti metry již kolem 8 stupňů. V tomto kurzu se naučíte zvládat techniku potápění v suchém obleku, která se podstatně liší od potápění v obleku mokrém, který jste používali v základním kurzu.

Kurz se skládá z teoretické přípravy a dvou ponorů v otevřené vodě.

Cena kurzu 2500Kč

Při zakoupení suchého obleku prostřednictvím MYDIVE - kurz potápění v suchám obleku ZDARMA!

 

Navigace – tato specializace, která je povinná v kurzu „Pokročilý potápěč otevřených vod“  vás seznámí s přírodní a kompasovou navigací ve vodním prostředí. Naučí vás, jak se máte orientovat pod vodou, abyste se vždy bezpečně vrátili k místu výstupu nebo výlezu a nebo našli místo, které hledáte.

Cena kurzu 2000Kč

 

Vrakový potápěč – Jako vrakovým potápěčům se vám otevře nevídaná cesta k těmto podvodním skvostům ukrytým pod vodní hladinou. Na celém světě je tísíce potopených lodí a tento kurz vám umožní se za nimi vypravit.

Cena kurzu 1500Kč

 

Potápěč fotograf – Některým z vás už nebude stačit se jen dívat na všechnu tu krásu pod vodní hladinou, ale budete stále více toužit si tuto nádheru prohlédnout a podělit se s o ni i s vašimi přáteli. Proto jsme pro vás připravili kurz podvodní fotografie, aby jste mohli vše, co se vám líbí zaznamenat. V tomto kurzu vás naši profesionální fotografové naučí, jak pořizovat ty nejkvalitnější a nejkrásnější snímky.

Cena kurzu 1500Kč

 

Potápěč kameraman – I tento kurz, stejně jako kurz fotograf, bude vyhledáván všemi potápěči, kteří si chtějí z kouzelného světa pod vodní hladinou odnést víc, než jen vzpomínku. Naši profesionální kameramani vás naučí, jak obsluhovat podvodní kameru a poté i program na zpracování videa. Vaše záběry budou úchvatné a s trochou štěstí třeba natočíte i neopakovatelné záběry z vodního světa.

Cena kurzu 1500Kč

 

Noční potápění – I tato specializace patří mezi povinné v kurzu „Pokročilý potápěč otevřených vod“. Budete se umět potápět v noci, kde často dochází ke ztrátě orientace a především viditelnost se často snižuje pouze na dosah vaší svítilny. Naši instruktoři vás naučí se v tomto prostředí bezpečně pohybovat a zvládat jej. Odměnou vám bude noční svět, který je mnohem rozmanitější a hlavně rozdílný od potápění za denního světla.

Cena kurzu 2000Kč

 

Specialista na výstroj – Každý z vás bude chtít rozumět své vlastní výstroji a dřív nebo později ji bude chtít kontrolovat tak, jak to dělají opraváři v centrech potápění. Pokud vám vaše výbava selže někde u vody, není nic lepšího, než vyřešit tuto situaci na místě, třeba za pomoci servisního kitu, který si s sebou vezete v kufříku s potápěčským nářadím. Naučíte se rozmontovat některé části výstroje a odstranit některé závady, které nevyžadují odborný servis. Naučíte se poznat funkci složitějších částí vaší výbavy a poradit si s odstraněním její případné závady. Ale především precizní údržbu celé výstroje.

Cena kurzu 1500Kč

 

Potápění se skůtrem – kdo by se nechtěl pohybovat bez většího úsilí kolem útesu nebo vraku, aby si ho mohl co nejvíce prohlédnout. Naučíte se ovládat podvodní skůtr a všechny techniky s tím spojené. Koupí skůtru se vám otevřou další možnosti v potápění a ty stojí rozhodně za to.

Cena kurzu 1500Kč

 

Potápění v proudech – Tím, že se nám otevírají stále vzdálenější a exotické destinace po celém světě, se vám častěji může stát, že se ocitnete v proudech, které se se svou mohutností vyrovnají tekoucím řekám. Většině potápěčů, kteří nebyli připraveni na toto setkání, proud předčasně ukončil ponor a nebo jim jej minimálně velmi znepříjemnil. Nemluvě o tom, že vám silný proud v některých případech znemožní potápění úplně a v několika případech si silný proud a nezkušenost vyžádala i to nejcenější – lidský život. Naši instruktoři vás naučí, jak rozeznávat nebezpečí proudu, jak správně určit, kde se proudy dají očekávat a jak se na ně připravit. Pokud se dostanete do proudu, naučí vás se z něj co nejefektivněji dostat a nebo jim co nejlépe čelit.

Cena kurzu 1500Kč

 

Perfektní vyvážení – Být v každé chvíli dobře vyvážený/á a vznášet se v prostoru skoro bez pohybu, je nádherný pocit každého potápěče. V tomto kurzu vás naučíme, jak za pomoci vašeho kompenzátoru, ale především i kontrolou dechu přivodit tento neutrální stav.

Cena kurzu 1500Kč

 

Celoobličejová maska – Někteří z vás budou potřebovat používat celoobličejovou masku ať z důvodů zdravotních nebo pracovních. Pro tyto zájemce máme připravený kurz, kde vás naučíme jak správně používat celoobličejovou masku a jak přizpůsobit vaše potápění a techniku této nové výstroji.

Cena kurzu 1500Kč

 

Obsluha kompresoru – tímto kurzem se z vás stanou platní pomocníci při plnění potápěčských lahví ve vašem klubu, či firmě. Naučíme vás obsluhovat vysokotlaký kompresor určený pro plnění vzduchu pro potápěčské lahve, jeho údržbu a drobný servis.

Cena kurzu 1500Kč

 

Potápění se žraloky – Snem většiny potápěčů je setkávat se pod vodou s těmi nejúchvatnějšími tvory, jakými jsou manty, velryby, murény a především žraloci. Naši zkušení instruktoři vás naučí, jak se co nejlépe připravit na setkání s těmito živočichy a jak se chovat při jejich setkání, abyste si tuto chvíli co nejlépe užili.

Cena kurzu individuální